Molnár Krisztina Rita
1967-ben született Budapesten; Telkiben él. Az ELTE Bölcsészettudományi Karán végzett magyar, könyvtár és múzeumpedagógia szakon. Tagja a Szépírók Társaságának és a Műfordítók Egyesületének. Kötetei: Közelkép (1998), Különlét (Pont Kiadó, Budapest, 2008), Kőház (2013, versek), Maléna kertje (2013), Mákszem és Gubó eltűn(őd)ik (2015), Kréta-rajz (2016), A víz ösvénye (2016), Levél egy fjord partjáról (2017, versek); Derűs hétköznapok (2017). A Nizzai Kavics-díj birtokosa. A HogyÖt és Miskolc KapuCíner c. Spanyolnátha-antológiák szerzője. Fotó: Vass Tibor
LAPUNKBAN MÉG »
SPN könyvek ajánló
Molnár Krisztina Rita
Billegő futamok
Nézd csak, jó Bánk
sok filmkockánk!
S míg a sötétben
filmünk lepereg,
biztosan érzem,
lassan gyűlnek
gyilkos seregek…
Vész jön, bánom.
Ó, úgy bánom…!
Ám most inkább
nézzük a vásznat!
Mi a kedvence…?
Mit zongorázzak?
Ma csupán néhány
könnyű futamot
játszom, s várom,
mit szól majd a közönség.
Nem arra vágyom,
hogy megköszönjék,
csak úgy kilesek,
rájuk meredek, lássam,
tátva a szájuk,
lelkük nyitva,
árad rájuk
fekete-fehér kockáink titka.
Fekete-fehérek a billentyűk is,
színes mégis a dallam, a film,
csonthéj, zöld, és lila meg türkiz.
Ide-oda futkos,
jár az időben,
jól elcsíptük
mind, mi időtlen:
bíbor barlang
bársony bárány
bolhás balsors
boldog bálvány
buggyant balfék
bronzszín ballon
banyás béka,
Balázs Béla,
bogárnyi báj
Babits Bihály
bíbictojás,
büszke bojár
berkenyefa,
bölömbika,
búbos banka,
borkóstoló
bodzabogyó
borostyánfolt
bábos barkás
búbánat-bolt
bolond-bálban
billegj bátran
biccentgess begyesen
brummognak betegen
ballagnak bicegők
boldog békeidők






